- Piąty newletter po polsku – specjalnie dla polskich nauczycieli
- Warszawa, Guyancourt, Oslo: WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
- Zapraszamy na nowe lekcje w październiku i listopadzie
- Polarpedia ciągle się rozwija
- Wyzwanie: 1000 nauczycieli do końca roku
- EDU-ARCTIC na Islandii: Arctic Circle
1. Piąty newletter po polsku – specjalnie dla polskich nauczycieli
Drodzy nauczyciele, witamy w kolejnym, dedykowanym polskim nauczycielom – najliczniejszym uczestnikom projektu EDU-ARCTIC. Jest już jesień, z pewnością pochłaniają Was szkolne aktywności – mamy nadzieję, że jest w nich miejsce na to, co przygotowaliśmy dla Was w ramach projektu.
2. Warszawa, Guyancourt, Oslo: WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI
Za nami 2 warsztaty – w Warszawie i we Francji, 18 października odbędzie się ostatni – w Oslo.
Spotkanie z ponad 50 nauczycielami z 20 krajów było ogromną przyjemnością. Praktyczne sesje z narzędziami projektu, bezpośrednie połączenie ze stacją Hornsund, ale przede wszystkim – okazja do poznania fantastycznych, pełnych entuzjazmu, zaangażowanych członków społeczności EDU-ARCTIC – dalej jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Wspaniale było dowiedzieć się, jak wykorzystujecie projekt w pracy z uczniami. Szczególnie cenne były zajęcia poświęcone poszczególnym narzędziom projektu – dziękujemy za wszystkie pomysły, uwagi i wskazówki. Na pewno pomogą nam jeszcze lepiej dopasować projekt do Waszych potrzeb!
Mamy nadzieję, że warsztat w Oslo będzie równie udany!
3. Zapraszamy na nowe lekcje w październiku i listopadzie
Zapraszamy do zapisywania się na lekcje w październiku i listopadzie – mnóstwo nowych tematów, nowi prowadzący, ale też powtórki najpopularniejszych lekcji!
Lekcje po polsku: Belgijska Wyprawa Antarktyczna, Zorza polarna – magiczny spektakl na niebie, Co nas czeka: zlodowacenie czy potop?, Zlodowacenia: historia i przyszłość, Na czubku Ryftu Atlantyckiego, Wyścig do bieguna południowego, Lodowce i zlodowacenia – procesy towarzyszące lodowcom i lądolodom, Mikroby w Arktyce - sekretne życie lodowców, Lidar: laser w służbie człowieka czy Wyścig do Bieguna Południowego.
Mamy również niespodziankę dla nauczycieli matematyki: Paradoksy matematyki to lekcja o problemach oraz zagadkach matematycznych, których rozwiązania zaskakują nawet profesjonalnych matematyków. Będziemy wdzięczni za przekazanie tej informacji matematykom w Waszych szkołach.
Lekcje po angielsku: Belgian Antarctic Expedition, How it's made: satellite photos, Adaptations in Arctic mammals to a life on edge, The rock cycle, Plastic in the Arctic - alarming consequences for the wildlife, the magic spectacle of northern lights, The Arctic- people’s land, Glaciation: to keep, to survive.
Zachęcamy do zapisów i lektury kalendarza wszystkich lekcji. Nawet gdy nie ma miejsc na lekcji, warto wpisać się na listę rezerwową. Często udaje nam się zaprosić na lekcje kilka osób z list rezerwowych.
Przypominamy, że godziny rozpoczęcia są podane dla UTC (czas lokalny w Polsce to do 28 października + 2 godziny, po zmianie czasu na zimowy +1 godzina).
Jak się zapisać? Obejrzyj krótki instruktaż video. Sprawdź również jak się podłączyć do lekcji.
4. Polarpedia ciągle się rozwija
Przybywa nowych haseł: dowiedz się, czym jest protolit, dlaczego mattak jest zdrowy i czemu krater Batagaika nazywany jest bramą piekieł.
Mamy również nowe wersje językowe naszej encyklopedii: rosyjską, albańską i serbską.
5. Wyzwanie: 1000 nauczycieli do końca roku
Czy wiecie, że społeczność EDU-ACTIC to już 600 nauczycieli z 39 krajów? Oczywiście nie spoczywamy na laurach i już teraz ogłaszamy kolejne wyzwanie, naprawdę ambitne: 1000 zarejestrowanych nauczycieli do końca roku. Tysięczny nauczyciel otrzyma nasz wyjątkowy plecak EDU-ARCTIC, 4 plecaki rozlosujemy też wśród nauczycieli od 601 do 999.
Będziemy wdzięczni za promowanie projektu wśród innych nauczycieli. Nasze wyzwanie może się spełnić wyłącznie z Waszą pomocą!
6. EDU-ARCTIC na Arctic Circle
Od 13 do 15 października będziemy prezentować EDU-ARCTIC na corocznym spotkaniu Arctic Circle na Islandii. To największe tego typu spotkanie w Arktyce, gromadzi 2000 uczestników z 50 krajów: przedstawicieli władz, ekspertów, naukowców, studentów, liderów biznesu, aktywistów. A w niedzielę 15.10. poprowadzimy nawet specjalną sesję dotyczącą wykorzystania Arktyki i badań polarnych w edukacji. Mamy nadzieję na nawiązanie ciekawych kontaktów!