This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

  1. Zupełnie nowa aplikacja mobilna!!!
  2. Absolutny rekord zgłoszeń i wyniki pierwszego etapu Konkursu Arktycznego
  3. Zapraszamy na lekcje on-line
  4. Polarpedia wciąż się rozwija

1. Zupełnie nowa aplikacja mobilna!!!

W trakcie jesiennych warsztatów nauczyciele byli zgodni – uczniowie powinni być zaangażowani w projekt bardziej bezpośrednio. I tak oto powstała aplikacja na urządzenia mobilne, powiązania z Monitoringiem środowiska, którą z radością oddajemy w Wasze ręce. Mogą z niej korzystać zarówno nauczyciele zarejestrowani w projekcie, jak i inni użytkownicy. Aplikacja pozwala na dodawanie zdjęć do pomiarów, przesyłanych bezpośrednio z telefonu czy tabletu. Zachęcamy szczególnie uczniów, aby dodawali swoje pomiary – z różnych lokalizacji – z domu, wycieczek, zimowych czy wakacyjnych wyjazdów. Uczniowie będą otrzymywać punkty (EDU-COINS), które będzie można wymienić na cenne nagrody – plecaki, albumy, puzzle, magnesy czy tapety. Zachęcamy do instalowania aplikacji (w wersji na Android lub IOS) – do końca lutego trwa faza testowania. Czekamy na Wasze komentarze na EDU-FORUM i e-mail!

2. Pierwszy etap Konkursu Arktycznego rozstrzygnięty

W piątek 2 lutego konsorcjum EDU-ARCTIC zamknęło pierwszy etap konkursu arktycznego. Ogółem do konkursu zgłosiło się 160 zespołów z wielu krajów w Europie i na całym świecie. Międzynarodowe jury oceniło je wszystkie, aby wyłonić 50 projektów, które wezmą udział w 2. etapie konkursu. Wybrane projekty zostały przygotowane w 13 krajach (Belgia, Wyspy Owcze, Niemcy, Grecja, Włochy, Macedonia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania). W drugim etapie pełne projekty będą oceniane pod względem oryginalności koncepcji, jasnego opisu i wykonalności. 12 najlepszych zespołów zostanie zaproszonych na rozmowy online.
Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących przygotowania pełnego projektu, przeczytajcie wpis na naszej stronie internetowej.

3. Zapraszamy na lekcje on-line

Lekcje po polsku: Turyści w stacji polarnej (8.02), Nurkowanie swobodne: hobby, sport, nauka (14.02), Psychologia polarna (22.02), Polacy na biegunach (22.02).

Lekcje po angielsku:

Tsunami risk in the North Atlantic Ocean (7.02.), Birth and death of an ocean (7.02), 130.000 years of climate change in Borðoyavík, Faroe Islands (9.02), Adaptations of Arctic mammals to a life on the edge (9.02), Sixth Mass Extinction (13.02), The Secret Life of Arctic Plankton (21.02), Ocean Currents - the dance of water (7.03), When living is toxic: bioaccumulation and biomagnification (15.03), The Great Migrations (16.03).

Na specjalne Państwa życzenie powtarzamy również lekcję poświęconą zorzy polarnej – po polsku (28.02) i po angielsku (26.02).

UWAGA: aktualnie możecie Państwo być zapisani jednocześnie na 5 lekcji (nie, jak dotychczas, na 3). Mamy nadzieję, że będzie to wygodniejsze i pozwoli łatwiej zaplanować udział w lekcjach.

4. Polarpedia wciąż się rozwija

Na Polarpedii jest już 285 haseł związanych z regionami polarnymi i naukami matematyczno – przyrodniczymi. Między innym dzięki zaangażowaniu nauczycieli Polarpedia jest już dostępna aż w 15 językach! Dowiedz się, co to jest smoltyfikacja, jaką rolę pełnią kryptochromy i jak wygląda przesuwcza granica płyt tektonicznych.