W newsletterze:
Newsletter n°1, 11 kwietnia 2017
1. Pierwszy newsletter po polsku specjalnie dla naszych polskich uczestników!
2. Warsztaty dla nauczycieli w Polsce – wiosną i jesienią
3. Polarpedia – nowe hasła, nowe tłumaczenia
4. Nowe lekcje on-line w kwietniu – również po polsku
5. EDU-ARCTIC we Włoszech: 2017 PEI Conference
6. Razem promujemy EDU-ARCTIC
7. …i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
1. Pierwszy newsletter po polsku specjalnie dla naszych polskich uczestników!
Po raz pierwszy wysyłamy newsletter dedykowany polskim nauczycielom – najliczniejszym uczestnikom projektu EDU-ARCTIC. Dzięki temu nie przegapicie żadnego ważnego wydarzenia, i – mamy nadzieję – jeszcze chętniej będziecie korzystać wraz z uczniami z przygotowanych przez nas narzędzi edukacyjnych.
Uwaga – jeśli chcecie Państwo przeczytać ten newsletter w wersji angielskiej- prosimy kliknąć tutaj.
Z przyjemnością informujemy również, że na Państwa prośbę uruchomiliśmy Polskie Forum dyskusyjne.
2. Warsztaty dla nauczycieli w Polsce – wiosną i jesienią
Z radością informujemy, że Warsztaty EDU-ARCTIC dla nauczycieli odbędą się w Warszawie, w dniach 23-24 września 2017r. Już teraz zachęcamy do rejestracji (najpóźniej do 15 maja). To okazja na spotkanie z naukowcami, pracę z narzędziami edukacyjnymi i zapoznania się z badaniami polarnymi. Uwaga – nauczyciele, którzy mają najwięcej punktów w EDU-GAME mają największe szanse na grant podróżny – czyli pokrycie kosztów dojazdu. Warto być aktywnym i zostać naszym ambasadorem!
A dodatkowo zapraszamy na polskie warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r., w OEIiZK w Warszawie – 2 sesje będą poświęcone projektowi EDU-ARCTIC! Tu znajdziecie szczegółowy program i zapisy.
3. Polarpedia – nowe hasła, nowe tłumaczenia
Czy zaglądaliście ostatnio na Polarpedię? Już teraz mamy prawie 100 (!) haseł związanych z Arktyką – po polsku i po angielsku. Hasła podzielone są na 9 kategorii: Morza&Oceany, Rośliny&Zwierzęta, Ludzie&Społeczeństwo, Lód&Śnieg, Ląd&Geologia, Przestrzeń, Atmosfera, Klimat&Pogoda, Kariery. Coraz więcej haseł ma duńskie i francuskie tłumaczenia. Zachęcamy do korzystania z Polarpedii również jako przydatnego słowniczka do lekcji po angielsku.
4. Nowe lekcje on-line w kwietniu – również po polsku
Są jeszcze wolne miejsca na lekcje w kwietniu.
Lekcje po angielsku: identyfikacja chmur, adaptacja organizmów do zmian klimatu, jak klimat zmieniał się w ciągu ostatnich dekad, terenowe obserwacje geologiczne. Lekcje po polsku: adaptacja organizmów do zmian klimatu, wielkie trzęsienia Ziemi, życie i praca w polskich stacjach badawczych (Arktyka, Antarktyka) , Arktyka – kraina ludzi.
Zachęcamy do zapisów i lektury kalendarza wszystkich lekcji. Przypominamy, że godziny rozpoczęcia są podane dla UTC (czas lokalny w Polsce to + 2 godziny).
5. EDU-ARCTIC we Włoszech: 2017 PEI Conference
EDU-ARCTIC uczestniczy w 3 międzynarodowym warsztacie edukatorów polarnych w Rovereto (Włochy, 11-14 kwietnia) – 2017 PEI Conference. Edukatorzy i naukowcy z całego świata dzielą się najlepszymi praktykami z zakresu badań i edukacji polarnej. Trzymajcie kciuki!
6. Razem promujemy EDU-ARCTIC
Chcemy jak najszerzej rozpromować projekt i liczymy na Waszą pomoc! Na naszym kanale EDU-ARCTIC YouTube zamieszczamy materiały filmowe, a na naszej stronie znajdziecie broszury w 8 językach.
Nie zapomnijcie o naszych aktualnościach, polubcie nas na Facebook’u, śledźcie na Twitterze i Instagramie. Mamy też profil na LinkedIn.
7.Cały zespół EDU-ARCTIC życzy Wam Wesołych Świąt Wielkiej Nocy i zasłużonego odpoczynku podczas wiosennych ferii!