This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

  1. Mamy zwycięzców – 4 drużyny wybiorą się tego lata w arktyczną podróż!
  2. Ostatni moment na zapisy na Konferencję Finałową
  3. Majowa energia w nowych lekcjach online
  4. Czas na wielką finałową niespodziankę, którą zawdzięczamy właśnie WAM!

1. Mamy zwycięzców – 4 drużyny wybiorą się tego lata w arktyczną podróż!

Ostatnia już, trzecia edycja Konkursu Arktycznego była wyjątkowa. Po raz pierwszy w drużynie mogło być 2 uczniów, ale przede wszystkim konkurencja w ostatnim etapie była szczególnie duża – tylko 4 drużyny spośród 14 finalistów mogły znaleźć się wśród zwycięzców. Zarówno poziom projektów, jak i przygotowanie uczestników zachwyciły międzynarodowe jury. Niełatwo było wskazać tych, którzy wyjadą na Wyspy Owcze i do Svanhovd w północnej Norwegii.

Z dumą i radością ogłaszamy najlepszych z najlepszych, którzy wyprzedzili setkę uczniów z 17 krajów:

  • Thomas Wielfaert wraz z Ines Tavernier z Belgii
  • Annelia Vakrinou wraz z Eirini Siotou z Grecji
  • Katarina Ahlin Rezar wraz z Adelą Zigert ze Słowenii
  • Judith Zaragoza López i Tarik El Aichouni Jouied wraz z Jordi Escofet Miro z Hiszpanii

Brawa za kreatywność, zaangażowanie i profesjonalizm! Od modelu symulującego Dzień i Noc Polarną, przez analizę zawartości metali ciężkich w sierści niedźwiedzia polarnego, badanie wpływu promieniowania UV na rośliny, aż po nanoplastik w lodzie morskim – uczestnicy zaprezentowali świetne pomysły, świeże podejście i dużą wiedzę.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli – ich mentorów!

WIĘCEJ

2. Ostatni moment na zapisy na Konferencję Finałową

2 dni spotkań z ekspertami, wykładów, warsztatów, relacji nauczycieli z różnych krajów, dobrych praktyk, wizyta w obserwatorium atmosferycznym w Guyancourt: nie ma szans na nudę w trakcie finałowej konferencji EDU-ARCTIC (23-24 maja). To ostatni moment na rejestrację: https://edu-arctic.eu/conference

Nie masz możliwości zjawić się na konferencji osobiście? Nadal możesz podzielić się swoim doświadczeniem w EDU-ARCTIC. Do 17 maja przyjmujemy postery (A1) – wystarczy wysłać plik mailem; poster zostanie wydrukowany i zaprezentowany na sesji w Paryżu.

3. Majowa energia w nowych lekcjach online

Koniec semestru, egzaminy, oceny … warto choć na chwilę przenieść się w świat badań polarnych!

Zapraszamy na lekcje (godziny rozpoczęcia podano poniżej wg czasu polskiego):

LEKCJE PO ANGIELSKU:

LEKCJE PO POLSKU

PRZYPOMINAMY: Nie udało się uczestniczyć w ciekawej lekcji z uwagi na plan zajęć w szkole? Nic straconego! Poproś o „lekcję na zamówienie” (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), wskaż temat, i ustalimy dogodny termin.

4. Czas na wielką finałową niespodziankę, którą zawdzięczamy właśnie WAM!

Czy pamiętacie finalistów 2 edycji Konkursu Arktycznego? 13-letnia Yngva z Wysp Owczych znalazła się wraz ze swoim nauczycielem, Niklasem, w najlepszej dwunastce, dzięki pomysłowi stworzenia aplikacji mobilnej, pomagającej rozpowszechniać wiedzę o Arktyce. Yngva nas zainspirowała, zapragnęliśmy zrealizować ten pomysł – i tak postanowiliśmy przygotować aplikację mobilną w formie quizu. Oficjalna premiera aplikacji planowana jest na finałową konferencję w Paryżu. Mnóstwo nietuzinkowych pytań, wyzwanie i zabawa – już wkrótce dostępne za darmo! A tytuł aplikacji to … na razie tajemnica możecie go też odcyfrować poniżej. 5 pierwszych prawidłowych odpowiedzi nagrodzimy – przysyłajcie je na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.